Česká mše Vánoční v Ostravě

Třetí adventní neděle, 11. prosince, náležela v našem předvánočním programu České mši Vánoční, Jakuba Jana Ryby. Letos jsme Vám ji zazpívali a zahráli společně s varhany v Evangelickém Kristově Kostele v Ostravě.
Koncert jsme zahájili v 16 hodin skladbami Nebeští kavalérové, Chtíc, aby spal, Salve Regina a Na horách. A zatímco Vás Eduard Kavala vlídnými slovy nabádal k zamyšlení, nyní v čase předvánočního rozjímání, přesunuli jsme se na kůr a za tónů varhan, které obsluhovala Dita Bartolšicová, se ozvalo známé „Hej, mistře!“. Sóla si zazpívali: soprán – Nikola Novotná, alt – Tatiana Tvrdá, tenor – Peter Svetlík a bas – Pavel Kozel.
Děkujeme všem příchozím posluchačům. Nebylo Vás málo a jsme za to rádi 🙂 Děkujeme také vedení kostela, nejen za příjemné zázemí v přilehlém Třanovského sále.
Tak krásné, šťastné a veselé svátky Vánoční Vám všem přejeme. A pokud byste „rybovku“ v našem podání rádi slyšeli letos ještě jednou, přijďte v podvečer 27. prosince do Kostela sv. Jana Nepomuckého ve Staré Bělé.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Skype
Telegram
WhatsApp
Email