Vánoční koncert s Malíčkem a Špalíčkem v Ostravě

V pondělí 11. prosince 2023 jsme se společně viděli a slyšeli v kostele sv. Josefa v Ostravě (bývalý kostel Don Bosco) na našem společném koncertě s dětskými sbory Malíček a Špalíček, které působí při ZUŠ Viléma Petrželky.
Dětský sbor Malíček zazpíval například lidovou píseň „Zima zima tu je“, skladbu M. Vegnerové a P. Jistela „Sněhové vločky“ nebo J. Šíhala a J. Vodňanského „Rampouch“, větší děti z dětského sboru Špalíček zazpíval například skladbu neznámého autora „Adeste fideles“ nebo Antonína Tučapského „Omnis mundus jocundetur“, na klavír doprovázel Aleš Bína a na violonciello Tomáš Majliš.
Dále vystoupil mladý hráč na trubku Mikuláš Mixa se skladbami Roberta Clérusse „Andante“ a „Allegro“ pro trubku a klavír. Na klavír jej doprovovila Julie Mixová.
V podání Chorusu Ostrava jste si mohli vyslechnout například skladby A. Snydera „Ubi caritas“, tradicionál G. Orbána „Daemon irrepit“ nebo skladbu „La lů la lej“ v úpravě Jiřího Tichoty.
Na závěr Vám všechny učinkující sbory zazpívaly skladby Ondřeje Brzobohatého „Modlitba“ a Josefa Zajíčka „Rozdávejme lásku“ v doprovodu violoncella – Tomáš Majliš, trubky – Mikuláš Mixa a klavíru – Aleš Bína.
Všechny sbory vystoupily pod vedením jejich umělecké vedoucí Petry Rašíkové.
Slovem provázela Lucie Šupíková.
Děkujeme vedení Kostela sv. Josefa, panu Stanislavu Jonáškovi.
Uspořádání koncertu finančně podpořila Rada rodičů a přátel umění při ZUŠ V. Petrželky.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Skype
Telegram
WhatsApp
Email