Naše nové sborové album je na světě!

Narodilo se Ubi caritas et amor, veselme se! aneb Jak vzniklo nové chorusácké CD …
Milí příznivci sborového zpívání. Jsme velmi rádi, že vám můžeme představit naše nové CD, které konečně spatřilo světlo světa. Natáčení probíhalo ve dvou etapách, a to pod taktovkou dvou skvělých mužů, profíků z hudebního vydavatelství Stylton. Za výslednou práci a obrovskou trpělivost při samotném natáčení chceme poděkovat mistrovi zvuku panu Radku Roubalovi a hudebnímu režisérovi panu Františku Mixovi.

Duchovní část repertoáru na CD včetně závěrečné skladby Ubi caritas et amor, po které je celá deska pojmenována, jsme natáčeli v roce 2016 v kostele Slezské církve evangelické v Orlové. Díky vstřícnosti a ochotě pana faráře Vladislava Szkandery se tento kostel mimo jiné stal častým místem pořádání našich koncertů. Dvořákovy skladby z cyklu V přírodě, které na desce rovněž najdete, jsme pak společně s lidovými písněmi točili ve studiu Českého rozhlasu Ostrava na podzim roku 2019.
Poděkování si samozřejmě zaslouží všichni členové sboru, zpěvačky a zpěváci, bez kterých by se sborová muzika dělat nedala! Kvalita sboru se zrcadlí zejména v kvalitách sbormistra. A my bychom se rozhodně bez profesionálního a laskavého vedení naší paní sbormistryně Mgr. Petry Rašíkové, která vždy pečlivě vybírá a s námi trpělivě zkouší vhodný repertoár, neobešli. Natáčení CD je pomyslným vyvrcholením celé sborové práce nejen pro sbormistryni, ale také pro zpěváky. Památka v podobě desky, kterou si můžeme znovu a znovu pouštět nám zůstane navždy.
Fungování sboru však není pouze o zpívání. Bez zapáleného a organizačně schopného prezidia a členů sboru ochotných s řadou věcí pomáhat by se mnoho aktivit a projektů vůbec nepodařilo dokončit. Proto i na výsledném CD, jeho vydání a na tvorbě bookletu se podílelo mnoho lidí, kterým patří náš obrovský dík. Titulní stranu obalu CD s designem dirigujících rukou navrhla mladá talentovaná výtvarnice, slečna Magdalena Šlahařová. České texty společně s výčtem úspěchů sboru vytvořila paní Marie Sieberová. Do angličtiny texty přeložila paní Lucie Šupíková. Celkovou velmi zdařilou grafickou podobu pak nosiči vtiskla paní Kateřina Kučová.
CD vzniklo za finanční podpory naší členky sboru paní Martiny Opršalové. Děkujeme.
Křest CD s názvem Ubi caritas et amor jsme pokřtili s laskavým přispěním pana faráře Roman Brzezina v Kostele slezské církve evangelické v Bohumíně na novoročním koncertě v lednu 2023.
Název by se dal volně přeložit jako:
‚‚Jen tam, kde je dobrota a láska, může přebývat Bůh.”
Nechť je tedy Váš poslech provázen stejnou radostí a láskou, jakou jsme vložili do tvoření tohoto krásného CD.
Zakoupit si jej můžete na našich koncertech a také po vyplnění formuláře zde.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Skype
Telegram
WhatsApp
Email