Koncert v Bohumíně

Na náš společný koncert s pěveckým sborem ARTEP, který působí při Gymnáziu a obchodní akademii v Orlové, jsme Vás srdečně zvali v minulých týdnech. Koncert se uskutečnil ve čtvrtek 6. června 2024 od 18 hodin v kostele Slezské církve evangelické v Bohumíně.
Nejprve v podání Chorusu Ostrava zazněly skladby Claudia Monteverdiho: Sfogava con le stelle, Antonína Dvořáka: Večerní les, Todora Skalovského: Makedonsko oro a Ivana Hrušovského: Rytmus. Poté se k nám na přidali studenti pěveckého sboru ARTEP a zazněla skladba James E. Moora: Spirit of God.
Poté zazpíval ARTEP skladby Vijay Singh: Medieval Gloria, Jay Althouse: Jubilate deo, Jaakko Mäntyjärvi: Ave Maria, Lajos Bárdos: Tabortűznél, v lid. úpr. Miroslava Hroňka: Prší, prší, Joseph M. Martin: Lightshine, Lynn Deshazo, arr. Phillip Keveren: Ancient words a nejvíce se posluchačům líbila skladba od Chrisophera Tina, arr. Chrise Kiagiriho: Baba Yetu, kde sólo bravurně vystřihl Sebastien Jan Sapík.
Efektní skladbou finského autora Pekka Kostiainena: Jaakobin isot pojat, pokračoval opět Chorus Ostrava, v jehož podání zazněly dále skladby Petera Špiláka: Kde si bola, Arnošta Košťála: Už je slunko a Zdeňka Lukáše: Oj, oj, oj. Závěrem oba sbory zazpívaly skladby Ola Gjeilo: Northern Lights a Audrey Snydera: Ubi caritas.
Klavírní spolupráce: Aleš Bína.
Slovem provázela: Lucie Šupíková.
Sbormistryně a umělecká vedoucí obou sborů je Mgr. Petra Rašíková.
Za ochotu a vstřícnost děkujeme vedení kostela Slezské církve evangelické v Bohumíně, jmenovitě panu faráři Romanu Brzezinovi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Skype
Telegram
WhatsApp
Email