Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Jarní koncert ve znamení dobročinnosti
There are no translations available.

Vpodvečer 28. dubna 2016 se zaplnily prostory moderního kostela sv. Ducha v Ostravě – Zábřehu. V 18 hodin tam byl totiž zahájen pravidelný Jarní koncert našeho sboru.

Už tradičně na těchto koncertech chceme divákům představit repertoár nově nacvičený, který ovšem prokládají naše „srdeční“, oblíbené a léty ověřené skladby. V letošním roce se jednalo mj. o ověřování soutěžního programu pro mezinárodní festival Zlatá víla, kterého se sbor zúčastní v polovině května v bosensko-hercegovinském Prijedoru.

alt

alt


Diváky na ostravských koncertech vždycky potěšíme svými hosty. Letos zahajovací fanfáry a několik zajímavých úprav známých skladeb předneslo žesťové kvarteto Věžní hudba z Frenštátu pod Radhoštěm, vedené Jiřím Pokorným. Milou pohodu navodilo také vystoupení staršího oddělení Ostravského dětského sboru se svou sbormistryní Danielou Střílkovou.

alt

Krásné tóny, umocněné výbornou akustikou, letos neměly jen pobavit, potěšit, zaujmout, ale posloužily správné věci. Výtěžek z dobrovolného vstupného jsme věnovali na podporu sociálních služeb pro Hanku Martínkovou, milou dcerku našeho dlouholetého basisty Zbyňka. S potěšením citujeme z jeho děkovného e–mailu: „Přátelé, kamarádi, udělali jste zase jednou obrovskou radost... Haničce a asi i ostatním... Navíc lidé přispěli nemalou částkou. Ze sklenice jsem vysypal 15 100,- Kč... Mám Vás moc rád...“ No, i kvůli takovým vztahům chodíme do sboru, máme se zkrátka rádi...

Jako malý dík jsme připravili pro své posluchače sladké občerstvení – buchty a koláče domácí výroby.

Diváci ocenili pěknou atmosféru a - i když ne vše bylo dokonalé, bezesporu kvalitní výkon. Pevně věříme, že z Prijedoru přivezeme také ocenění poroty!