Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Chorus má zlato z Bratislavy
There are no translations available.

Pátek v poledne opouštíme Ostravu a míříme na Bratislavu. Po veselé cestě s optimismem přijíždíme k hostelu Blues. Dobrá volba, v blízkosti centra, čisto, milý personál a šesti či osmilůžáky snad zabrání bluesovému splínu.

Rozezpíváme se, ale žádný odpočinek. Do nedalekého jezuitského kostela jsme zamířili už převlečení, vůbec nám nevadí, že v dlouhých šatech musíme projít adventní trhy.

Vystoupení není pohroma, ale ani žádná sláva, proto sbormistryně Petra podle očekávání ruší dopolední volno a my přes dvě hodiny ve společenské místnosti u recepce opět pilujeme soutěžní program.

alt

altV Primaciálnom paláci, v Zrkadlovej sieni, už se nežertuje. V čele mezinárodní poroty je slovenská paní profesorka Blanka Juhaňáková, další členové přicestovali z Polska, Ruska, Singapuru i nedaleké Banské Bystrice.

V kategorii smíšených sborů vážně nepodáváme špatný výkon a sebevědomí vzrůstá. Vere languores nostros a koleda, pak Lukášovo Pater noster završí efektní Jaakobin isot pojat.

Sotva vyměníme tuniky za šály, čeká nás další kategorie – lidové písně a capella. Oj, oj, oj opět od Zdeňka Lukáše, Košťálovo Už je slunko a na závěr slovenská Kde si bola, úprava Petera Špiláka, kterou jsme si připravili už na letní petrohradskou soutěž.

Profesor Jekimov si dá ladičku k uchu, pokývá hlavou a my přemýšlíme, co si myslí v duchu. Máme ozaj dobrý pocit, Petra jenom září, málokdy se takhle spokojeně tváří.

Až večer na Hlavním náměstí budeme se všemi sbory zpívat pro návštěvníky adventních trhů, budeme už znát výsledky. Zazní totiž z pódia těsně před koncertem. Ale musíme si počkat. Není to problém – spousta stánků a ještě větší počet lidiček, kteří vás skoro přenášejí od punče ke svařáku, od plněných lokší k masu na všemožný způsob, nám čas zkrátí.

A po setmění milá moderátorka ohlašuje – CHORUS OSTRAVA – 2x ZLATO – a k tomu zvláštní ocenění poroty za dramaturgii! Bezvadné, no ne?

A co se dělo potom? V hostelu oslava skoro do svítání, ale to už by chtělo jiné povídání...