Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Chorus Ostrava jedním z vítězů festivalu v Petrohradu
There are no translations available.

Smíšený pěvecký sbor Chorus Ostrava při Ekonomické fakultě VŠB-TUO se o minulém víkendu vrátil z prestižního 13. mezinárodního festivalu Singing World, který se uskutečnil ve dnech 1. – 5. 8. 2015 v ruském Petrohradu.

V konkurenci téměř padesáti sborů z mnoha zemí – Ruska, Slovenska, Číny, Izraele, Itálie, Francie, Velké Británie, Rumunska, Chorvatska či Turecka, dosáhl výrazného úspěchu. Pod vedením své umělecké vedoucí Mgr. Petry Rašíkové byl oceněn zlatým pásmem v kategorii sborové interpretace úprav lidových písní, v kategorii velkých smíšených sborů získal stříbro.

alt

alt


Chorus Ostrava slavil velký úspěch také na festivalových koncertech, nezapomenutelným zážitkem bylo vystoupení v majestátní Kazaňské katedrále, členové sboru se všude setkávali s nadšeným přijetím publika.

„Ačkoli je naše těleso ryze amatérské, musím s radostí konstatovat, že jsme velmi dobře obstáli v celosvětové konkurenci a dokázali, že hudba se musí tvořit především srdcem. O tom nás přesvědčilo také náročné ruské publikum na festivalových koncertech, které s nadšením volalo „bravo“ a v mnoha tvářích se po našem výkonu objevily slzy dojetí a radosti,“ uvedla sbormistryně a umělecká vedoucí sboru Petra Rašíková. „Ráda bych poděkovala za skvělou reprezentaci všem zpěvákům a výboru, který se podílel na organizaci,“ dodala Petra Rašíková.

alt

alt

Sbor prezentoval skladby evropských skladatelů, ale také díla současných českých autorů, například Zdeňka Lukáše či Arnošta Košťála.

Celý výjezd na festival se mohl uskutečnit díky trvalé podpoře Ekonomické fakulty VŠB-TUO a výrazným dotacím statutárního města Ostravy a Ministerstva kultury ČR, které umožnily dlouhý transfer přes pobaltské země.

Projekt byl realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy. Projekt se uskutečnil za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

mk logo

ostrava logo