Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Jarní koncert Chorus Ostrava
There are no translations available.

Počasí lákalo do Komenského sadů, sportovci pomalu ostřili brusle, ale ve čtvrtek 23. 4. 2015 se v sále bývalého kina Vesmír sešlo nemálo natěšených příznivců sborového zpěvu. A nebyli zklamáni.

Tradiční Jarní koncert pěveckého sboru Chorus Ostrava při EkF VŠB – TUO nabídl divákům různorodé hudební zážitky. Umělecká vedoucí Mgr. Petra Rašíková v rámci přípravy na letní účast na prestižním petrohradském festivalu „The Singing World“ zařadila do programu soutěžní skladby – od baroka po díla současných autorů, přes rovněž náročné úpravy lidových písní k spirituálům a jazzu. Že jablko nepadá daleko od stromu, dokázalo také krátké pásmo veselých písniček v milém provedení malých potomků některých členů sboru.

Jarní Koncert 2015 - Chorus Ostravaděti

Jarní Koncert 2015 - orchestr ZUŠ V. Petržely  kontrabas Raška

I letos koncert obohatili zajímaví hosté. První část uzavřel Studentský komorní orchestr ZUŠ V. Petrželky z Hrabůvky. Pod vedením Mgr. Věry Mazurkové zaujalo diváky nadšení mladých účinkujících a zejména vynikající výkon spolupracujícího Martina Rašky, kontrabasisty JFO. Druhá část koncertu byla uvedena Patrikem Kee, velmi známým ostravským hlasovým improvizátorem, který do svého pěveckého vystoupení zapojil kromě neobvyklé techniky i přítomné publikum.

Jarní Koncert 2015 - Patric KeePetra a Iva

Chorus Ostrava v této bohaté sezóně kromě zmíněné soutěže v ruském Petrohradu čeká ještě koncertování v Bavorsku a několikrát zazpívá i v našem regionu.