Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Sbormistři

Mgr. Petra R A Š Í K O V Á , * 1 9 8 1

sbormistryně a umělecká vedoucí pěveckého sboru CHORUS OSTRAVA

Petra V roce 2005 absolvovala Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity, obor hudební výchova pro třetí stupeň vzdělávání a sbormistrovství pod vedením profesora Lumíra Pivovarského.
Sbormistrovskou průpravu získala ve Sborovém studiu Permoník, Vysokoškolském pěveckém sboru Ostravské univerzity a v Ostravských učitelkách.
V současnosti je uměleckou vedoucí a dirigentkou Smíšeného pěveckého sboru Gymnázia v Orlové, se kterým dosahuje nemalých úspěchů v tuzemsku i v zahraničí (Mexiko). Zároveň je sbormistryní Dětského pěveckého sboru KOPRETINA, který vede na Základní škole K. Dvořáčka, učitelkou sólového zpěvu na Základní umělecké škole v Orlové a od září 2013 také sbormistryní vysokoškolského pěveckého sboru CHORUS OSTRAVA, který působí při ekonomické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.
Mezi její největší osobní úspěchy patří zlaté pásmo ze sbormistrovské soutěže pedagogických fakult v Praze v roce 2002, je rovněž držitelkou několika ocenění za mimořádný dirigentský výkon.
V roce 2010 jí Unie českých pěveckých sborů udělila cenu Sbormistr – junior.
Je členkou odborné rady pro středoškolský sborový zpěv Nipos Artama Praha.
Jako porotkyně zasedá v krajských i celostátních soutěžích.

 

Prof. Lumír P I V O V A R S K Ý, * 1 9 3 1 † 2 0 1 4

sbormistr a umělecký vedoucí pěveckého sboru CHORUS OSTRAVA

lumir cena mesta ostravy Absolvent Univerzity Palackého v Olomouci, kde studoval u dirigenta Moravské filharmonie Bohumila Berky. Byl dlouholetým univerzitním profesorem na katedře hudební výchovy Ostravské univerzity, kde vyučoval zejména obor sborové dirigování. V roce 1966 zde založil Vysokoškolský pěvecký sbor, který 42 let do svého odchodu z univerzity vedl a dosáhl s ním významných uměleckých úspěchů ve sborových soutěžích doma i v zahraničí. Je autorem několika vysokoškolských učebnic a publikuje v odborných časopisech. Spolu s uměleckým vedoucím Lubomírem Mátlem působil také jako dirigent Pěveckého sdružení moravských učitelů.
Se sborem CHORUS OSTRAVA získal v říjnu 2008 na Mezinárodním sborovém festivalu hudebního romantismu ve Vlachově Březí cenu poroty za vynikající sbormistrovskou práci.
V roce 2012 získal cenu města Ostravy za celoživotní umělecký přínos pro město a za dosažení významných úspěchů při výchově vysokoškolské mládeže.