Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Jarní koncert Chorus Ostrava

Počasí lákalo do Komenského sadů, sportovci pomalu ostřili brusle, ale ve čtvrtek 23. 4. 2015 se v sále bývalého kina Vesmír sešlo nemálo natěšených příznivců sborového zpěvu. A nebyli zklamáni.

Tradiční Jarní koncert pěveckého sboru Chorus Ostrava při EkF VŠB – TUO nabídl divákům různorodé hudební zážitky. Umělecká vedoucí Mgr. Petra Rašíková v rámci přípravy na letní účast na prestižním petrohradském festivalu „The Singing World“ zařadila do programu soutěžní skladby – od baroka po díla současných autorů, přes rovněž náročné úpravy lidových písní k spirituálům a jazzu. Že jablko nepadá daleko od stromu, dokázalo také krátké pásmo veselých písniček v milém provedení malých potomků některých členů sboru.

Jarní Koncert 2015 - Chorus Ostravaděti

Jarní Koncert 2015 - orchestr ZUŠ V. Petržely  kontrabas Raška

I letos koncert obohatili zajímaví hosté. První část uzavřel Studentský komorní orchestr ZUŠ V. Petrželky z Hrabůvky. Pod vedením Mgr. Věry Mazurkové zaujalo diváky nadšení mladých účinkujících a zejména vynikající výkon spolupracujícího Martina Rašky, kontrabasisty JFO. Druhá část koncertu byla uvedena Patrikem Kee, velmi známým ostravským hlasovým improvizátorem, který do svého pěveckého vystoupení zapojil kromě neobvyklé techniky i přítomné publikum.

Jarní Koncert 2015 - Patric KeePetra a Iva

Chorus Ostrava v této bohaté sezóně kromě zmíněné soutěže v ruském Petrohradu čeká ještě koncertování v Bavorsku a několikrát zazpívá i v našem regionu.