Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Zpěvy o Zlaté neděli ve Staré Vsi nad Ondřejnicí

Ať chceme či nechceme, vyzývá čtvrtá adventní neděle každoročně k velkému předvánočnímu neodmyslitelnému kolotu. Přes veškeré, opakovaně proklamované nabádání k tomu, abychom se shonu ubránili, málokomu se to podaří.

A přestože Vánoce spěchají vstříc nám všem stejně, přivedla dirigentka Petra Rašíková v podvečer neděle 21. prosince v hojném počtu své pěvce - členy sboru Chorus Ostrava, do kostela sv. Jana Křtitele ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Naše vystoupení „okořenil" svým tradičně rutinovaným a originálním projevem Marek. Průběžně seznamoval diváky s programem, a vtipně také s „událostmi" ve sboru.

Sbor přednesl blok skladeb, obsahující časem již ověřenou „sborovou klasiku", načež mladé sopránové sólové, skoro andělské dívčí hlasy, a také syté hlasy některých basů za velké podpory svátečního projevu ostatních zpěváků, obohatily koncert pásmem vánočních koled.

V kostele nebylo prázdné místo.

Vždycky potěší, když máme pro koho zpívat! Byl to dobrý pocit, když jsme, ještě zpívajíce, opouštěli prostory kostela, a přestože jsme již hezkou chvíli stáli venku, potlesk uvnitř nepřestával.

Museli jsme se vrátit, a přidat na závěr alespoň ještě jednu skladbu.

Hezké vystoupení – spokojené publikum!