Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


5. Krakowský festival písní adventních a skladeb o Božím narození

Pro dny 5. – 7.prosince se v Krakowě sešlo 19 pěveckých těles, aby tam jejich zpěváci v pěti kategoriích soutěžili ve sborovém zpěvu. Zúčastnily se soubory z Evropy (Litva, Estonsko, Švédsko, Polsko, Česká republika), ale též z Jižní Afriky.

Počasí celé akci sice zrovna venku nepřálo, ale uvnitř kostela Svatého Petra a Pavla, v němž se v sobotu dopoledne zpívalo, však bylo „horko“ odpovídajícím způsobem. Chorus Ostrava vystoupil ve skupině A, která měla celkem osm účastníků, hned jako třetí v pořadí. Taková účast na soutěži je vlastně jednoduchá – zazpíváš a máš hodiny volno, kdy od soboty dopoledne až do nedělního večera čekáš, jak to dopadlo!

Sobotního volného času jsme samozřejmě účelně využili. Absolvovali jsme výlet do nedaleké Wieliczky, kde prohlídka tamního solného dolu s jeho tajemným labyrintem chodeb a komor, rozmístěných do devíti podlaží do hloubky až 327 metrů, dokonale uspokojila a unavila všechny.

Následnou večerní účast na koncertě pěti vybraných souborů v diváky zaplněném chrámu Svaté Kateřiny jsme pojali v pohodě a dle představ naší dirigentky Petry Rašíkové.

Neděle pak patřila procházkám po březích majestátné řeky Wisly, prohlídce velkolepých komnat královského zámku Wawel, zhlédnutí unikátních gobelínů a hlavně jednoho z nejcennějších obrazů světa - Dámy s hranostajem Leonarda da Vinci.

V osm hodin večer začal závěrečný Galakoncert v obrovské Bazilice Mariackej na krakovském Hlavním náměstí, v těsné blízkosti tamního tradičního Vánočního trhu. Každý ze zúčastněných souborů se porotě znovu představil jedinou skladbou. Ten večer však jsme už zpívali hlavně pro stovkami posluchačů zaplněný přepychový chrám s fantastickou akustikou.

Chorus Ostrava zpíval jako druhý v pořadí.

Když Petra od poroty přebírala stříbrné pásmo, jímž jsme byli oceněni, naplnil nás všechny hezký pocit sborové sounáležitosti.

Krakow patří historii. Teď hurá na Sankt-Peterburg!