Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Zimní koncert - 4. únor 2014

Bez velké publicity a slávy se v 18 hodin všedního dne 4. února 2014 sešlo na osmdesát zpěváků v prostorách bývalého kina Vesmír v centru Ostravy, aby si společně zazpívali. Neboť je jaro daleko, konal se tentokrát ne zcela tradičně „Zimní koncert“. Členové smíšeného pěveckého sboru Chorus Ostrava společně se svými hosty – Smíšeným pěveckým sborem Gymnázia v Orlové, oba sbory pod vedením Mgr. Petry Rašíkové, přednesli jednotlivě, a také společně, ukázky z aktuálních sborových repertoárů, nastudovaných od počátku nové sezóny 2013/2014. Zpívaly se osvědčené hity, ale také docela náročné novinky, s nimiž náš sbor absolvuje koncem tohoto měsíce účast na soutěžním Festivalu sborového zpěvu v polském Gdańsku. Tato akce tak byla vlastně pro oba soubory premiéra.

 2014 Zimni koncert Vesmir

Vždy je příjemné vidět v hledišti opět po čase některé rodinné příslušníky, a též pár věrných „diváckých stálic“ z řad povolané a odborné veřejnosti, která chce zvědět, kterým směrem se sborová tělesa ubírají, a co nového mohou ve sborovém zpěvu divákovi a posluchači nabídnout. Také pro členy sborů je příjemným společně se setkat, popovídat si, sdělit si novoty, plány, a hlavně - společně si zazpívat.

A naše hodnocení? - Akce proběhla standardně, ke spokojenosti všech zúčastněných.

Už dnes zveme všechny naše příznivce na vystoupení sboru Chorus Ostrava, které se opět v Ostravě uskuteční 3. května.

Přijďte si nás zase poslechnout!

Můžete zpívat s námi!

Helmut König