Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Ještě k Adventnímu zpívání, tentokrát v Šenově

Vánoční čas tak rychle pominul, že jsme ani nestihli informovat alespoň malou zmínkou o konání našeho sborového vystoupení, uskutečněného o čtvrté adventní neděli v Šenově. Činíme tak tímto se zpožděním:

V téměř ledových prostorách tamního kostela Prozřetelnosti Boží, krásně zaplněných svátečně naladěným publikem, přednesl soubor svůj, pro takové příležitosti připravený, klasický repertoár. Petra Rašíková, naše dirigentka, zvolila osvědčené, tedy tradiční, ale i méně známé skladby z pestré nabídky, jíž náš soubor léta disponuje. Stejně osvědčené, tedy i tradiční, bylo moderátorské slovo naší Milušky. Nakonec byl přídavkem také jeden ze sborových největších hitů - skladba Leoše Janáčka „Ó, lásko, lásko“. Slzy dojetí v očích diváků v předních řadách nám dávaly znamení, že jsme i tentokrát svým zpěvem mnohé oslovili, a přispěli tak ke sváteční atmosféře nezaměnitelného předvánočního času.

Bylo cítit, že se do svých domovů všichni rozcházíme dobře naladěni, s hezkými pocity a předsevzetími, v očekávání časů příštích.

Tak třeba zase o Vánocích 2014!

Helmut König