Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Ve Valdštejnském paláci 12. prosince 2013

Stává se již tradicí, že v předvánočním čase dostává pěvecký sbor Chorus Ostrava mnohá pozvání, aby svou účastí, a hlavně svým zpěvem, ozdobil různé významné akce, které se závěrem roku tradičně konají.
Tentokrát jím bylo pozvání, adresované našemu prezídiu – přijet zpívat do Prahy při slavnostní příležitosti, pořádané Občanským sdružením Asociace Entente Florale CZ – Souznění, v sídle Senátu parlamentu ČR.
2013 senat 2m

Ve čtvrtek 12. prosince, ještě dlouho před ranním rozbřeskem, nasedali na Svinovském nádraží členové sboru do vlaku, aby stihli dopolední slavnostní akt, který se odehrával v Hlavním sále Valdštejnského paláce - Předávání ocenění vítězným nádražím roku 2013, tedy také udělení hlavní ceny nádraží nejkrásnějšímu.
Naše dirigentka, Petra Rašíková, náš pěvecký soubor rozezpívala a naladila opět ke slavnostnímu zpěvnému projevu, jímž jsme rádi přispěli k ozdobě celého programu, probíhajícího toho dne v oněch krásných prostorách historicky významného objektu, stimulujícího v každém slavnostní pocity.
Vítězi letošního, již sedmého ročníku soutěže, železniční stanici Rynoltice na Liberecku samozřejmě všichni tleskali, a také my, Ostraváci, gratulujeme.
Škoda jen, že jsme tentokrát nezpívali na oslavu nádraží Ostrava-Svinov, které by si ocenění jistě také zasloužilo, a jehož vítězství jsme všichni očekávali!

Tak snad to vyjde zase příště!

Helmut König