Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


1. adventní koncert 3. prosince 2013

Každoročně v adventním čase, a je to tak hezké, přichází na řadu sváteční zpívání v prostorách chrámů, kostelů a též v mnoha dalších kulturních zařízeních.
„Chorus Ostrava“ pozval diváky a hosty do velkolepého interiéru baziliky minor Navštívení Panny Marie ve Frýdku-Místku.
Již v dosti chladném počasí onoho úterka (3.12.) se nám dostalo milého přijetí v místě našeho přechodného azylu, v příjemném prostředí Domova pro seniory, hned naproti místa, kde jsme od osmnácté hodiny pro návštěvníky a posluchače poté předvedli více než hodinové zpívání.

alt

Koncert byl docela dlouhý, chladno bylo každému.
Kromě potlesku diváků, slov uznání z úst pořadatelů, a nezvyklého množství květinových darů, nám odměnou bylo pohoštění, které pro nás poté milé stacionářky Domova uchystaly.
S díky za pozvání, za hezký společný zážitek a za dojemnou srdečnost jsme sobě a všem tamním „přítomným ve službě“ na rozloučenou ještě jednou zazpívali.
Ještě během našeho vystoupení v kostele naše konferenciérka Miluška pozvala všechny na náš příští adventní koncert do Šenova, kde zpíváme o poslední adventní neděli 22.prosince, kdy už bude Štědrý den opravdu silně klepat na dveře.

 Helmut König