Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Valentův podzim 9.-10. listopadu 2013

Ve dnech 9. – 10. listopadu se již tradičně konal XIX. ročník „Valentova podzimu“ v Bělotínském kulturním domě.
Pěvecký sbor „Chorus Ostrava“ se této milé akce zúčastnil již poněkolikáté. Dlouholetý starosta jmenované obce, Mgr. Eduard Kavala, je totiž současně také dlouholetým členem našeho sboru, a tak je možné, že nás zve i proto, aby si s námi společně též zazpíval.

 

Účastníků každým rokem přibývá. Letos se představilo dokonce již 15 sborových těles, a to v takovém počtu, že pro některé soubory bylo pódium až malé.

Kromě celé festivalové akce se uskutečnilo slavnostní otevření „Síně sborového zpěvu“, kterou z iniciativy pana starosty zřídila obec Bělotín v prostorách farnosti.

Tam se chorusáci ještě před zahájením festivalu shromáždili, vzdali hold tomuto záměru, stejně jako dík panu starostovi a panu profesoru Lumíru Pivovarskému, jehož „Síň slávy“ to vlastně je. Společně jsme si tam samozřejmě zazpívali, a tím ony hezké prostory, vyzdobené sborovými relikviemi a fotografiemi, vlastně zasvětili.

Na pódiu kulturního domu jsme pak zpívali skladby, které máme již léta rádi, a též ty, které s námi paní dirigentka, Mgr. Petra Rašíková, nově nastudovala. Pan starosta s námi opravdu zpíval a za pomyslný dirigentský pult se postavil také náš pan profesor Lumír Pivovarský. Podle potlesku se pozná, jak se „dílo podařilo“.

Pěvecký projev sboru byl povedený. My to poznáme vždy podle výrazu milé tváře sbormistryně. Samozřejmě nás též potěší její pochvala.

A největší odměnou je vždy samozřejmě radost publika z uměleckého zážitku.

Tož - nechť žije „XX.Valentův festival“!

Helmut König