Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Zpívání v Šilheřovicích 26. října 2013

V sobotu, dne 26. října účinkoval ostravský smíšený pěvecký sbor „Chorus Ostrava“ v Šilheřovicích při příležitosti oslav 300.výročí založení tamního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Bylo to pro nás vyjímečné představení, neboť jsme zpívali prvně pod vedením naší nové paní dirigentky, Mgr.Petry Rašíkové. Kromě tradicemi ověřených skladeb z tvorby P.I.Čajkovského, Z.Lukáše, A.Dvořáka, O.Halmy, B.Martinů a spirituálů, jsme přednesli také některé nové skladby. Průvodním slovem náš malý koncert „obdařila“ JUDr. Miluše Rabasová, a dle vyjádření paní dirigentky Petry se celá akce povedla.

Přítomen byl také náš pan profesor Lumír Pivovarský, pod jehož vedením je sbor stále činný. Za jeho řízení jsme na závěr přednesli jeho z nejoblíbenějších „Ó, lásko“, což tradičně rozněžnilo publikum natolik, že nás nechtělo pustit domů. Farnost nás na zpáteční cestu vybavila dobrými domácími koláčky, a tak jsme se z příjemných, leč již podzimně chladných prostor kostela, vraceli zase do svých domovů vstříc dalším uměleckým zážitkům s hezkými pocity a s přetrvávající radostí ze zpívání.

Helmut König

DSC 0096m