Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Zahájení nové sezóny - máme novou dirigentku!

Členové ostravského smíšeného pěveckého sboru „Chorus Ostrava“ při Ekonomické fakultě VŠB-TUO se za účelem konání první zkoušky v nové sezóně sešli hned o prvním zářijovém pondělku. V neobvykle velkém počtu se poté shromáždili opět na výročním jednání. Poté co s námi ukončil dirigentskou činnost Jan Mlčoch byla hlavním bodem programu, dle stanov našeho občanského sdružení, oficiální volba nového dirigenta.

Bylo nesnadné si představit, že by sbor mohl, vedle prof. Lumíra Pivovarského vést někdo jiný. Petra

Jelikož jeho žačka, Petra Rašíková, léta chodila mezi nás a byla vlastně trvale naší členkou, znala atmosféru sboru, její členy a členové sboru ji, bylo rozhodnutí obou stran nakonec snadné. Petra byla zvolena jednohlasně a my jsme rádi, že se nás ujala a že tak „Chorus“ bude žít dál!