Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Chorus Ostrava, pěvecký sbor při Ekonomické fakultě
Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Partneři:

Ekonomická fakulta VŠB

ostrava lg

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Statutárního města Ostravy.

MKCR

účast na Mezinárodním soutěžním festivalu "Orientale Concentus" v Singapuru byla realizována s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky

ostrava lg

Statutární město Ostrava podpořilo projekt "Chorus Ostrava na Mezinárodním festivalu sborového umění "The Singing World".

 Hinterschmiding

NV-PRO PO

GIVT box 211 211

 

 


Cena Města Ostravy pro Lumíra Pivovarského

Jen jednou za čas se scházejí představitelé města, aby projednali množství návrhů na udělení ocenění pro osobnosti, jejichž život a výjimečná činnost je úzce a významně spjata s Ostravou.
Také vedení smíšeného pěveckého sboru Chorus Ostrava podalo před časem návrh na ocenění svého dirigenta, pana profesora Lumíra Pivovarského.

 alt      alt


Po dlouhých měsících čekání a napínavém vedení finálních telefonických hovorů s pověřeným organizačním štábem radnice, obdržela naše prezidentka JUDr.Miluše Rabasová, oficiální sdělení, že zastupitelstvo námi podanou žádost o ocenění našeho uměleckého šéfa doporučilo. Zbývalo „jen“ schválení návrhu radou Ostravské radnice. Konečně se tak stalo! Byli jsme definitivně informováni o pozvání k převzetí Ceny města Ostravy na středu 24.října. Toho dopoledne bylo na Ostravské radnici opravdu rušno. Za přítomnosti fotografů, novinářů, televize a zástupců dalších medií bylo o tomto dopoledni ve všech svátečních prostorách sídla „vlády města“ opravdu rušno. A my jsme byli u toho.

Paní Dolores Šavrdová, žena PhDr.Jaromíra Šavrdy, jednoho z nejznámějších disidentů kraje, byla oceněna in memoriam, zejména za občanskou statečnost.

Původně ostravské zpěvačce Marii Rottrové, která je známá především jako zpěvačka Flaminga/Plameňáků, bylo ocenění, na návrh vedení ostravské televize a Ostravského rozhlasu, uděleno především za hudební píli.

Pan Profesor Lumír Pivovarský převzal Cenu města Ostravy, s jeho příslovečnou lidskou a uměleckou pokorou, hlavně za celoživotní umělecký přínos pro město Ostravu a dosažení významných úspěchů v oblasti výchovy ostravské vysokoškolské mládeže. A my jsme rádi, že uznání a ocenění představiteli města si „náš Lumír“ zasloužil možná tak trochu také proto, že je dirigentem naším - dirigentem sboru Chorus Ostrava!!!

Mnozí členové našeho sboru se chystali přijít laureátovi poblahopřát a také zazpívat bezprostředně po uskutečnění slavnostního aktu. Nakonec jsme se rozhodli oslavit celou onu nevšední, hezkou událost, na příští pondělní sborové zkoušce. V jejím průběhu zvolíme novou sborovou prezidentku, a hned nato dáme průchod velké slávě - necháme zaznít Lumírovu z nejmilejších, a především - budeme pořád zpívat!

Vivat pan profesor Lumír Pivovarský!

Helmut König

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/cena-mesta-ostravy-20121024.html